Japán radioaktív vizet öntene a Csendes-óceánba, többeket aggaszt a lépés

Japán radioaktív vizet öntene a Csendes-óceánba, többeket aggaszt a lépés

Már korábban is felmerült annak a lehetősége, hogy Japán a Fukusima Daiicsi atomerőmű baleset után felgyülemlett hatalmas mennyiségű radioaktív vizet megfelelő kezelés után beleöntené a Csendes-óceánba. A hatóságok azt állítják, hogy a szennyezett vizet a lehető legnagyobb mértékben megtisztítják a lépés előtt és nem jelent egészségügyi kockázatot, de többen is arra figyelmeztetnek, többek között a Greenpeace, hogy az még így is káros lehet az emberi génekre és az óceán élővilágára.

OAH: őszig lezárulhat Paks II. létesítési engedélyezési eljárása

OAH: őszig lezárulhat Paks II. létesítési engedélyezési eljárása

Az idén 30 éves Országos Atomenergia Hivatal (OAH) közleménye szerint a 2020-as év a nukleáris terület számára is számos kihívást jelentett a koronavírus-járvány miatt, de az atomenergia felhasználása tavaly is biztonságosan és védetten zajlott. Idén a Paks II-vel kapcsolatos létesítési engedélyezési eljárás lesz fókuszban, ami várhatóan őszig tart majd.

Radioaktív hulladéknak építhet tárolót a Mészáros és Mészáros Kft.

Nettó 15,7 milliárd forintos megbízást nyert el az Opus Global Nyrt. építőipari divíziójába tartozó Mészáros és Mészáros Kft. A társaság ajánlata bizonyult a legjobb ár-érték arányúnak a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. által kiírt közbeszerzési eljáráson. A Mészáros és Mészáros Kft. Pintér Csaba egyéni vállalkozóval közösen a paksi atomerőmű Kiégett Kazetták Átmeneti Tárolója (KKÁT) III. ütemének 3. fázisát végzi majd el, amely során az üzemelő nukleáris létesítményt egy új, moduláris rendszerű tárolóval bővíti - áll az Opus közleményében.

Ezeken a magyarországi településeken tárolhatják Paks 2 sugárzó hulladékát

A Paks 2 beruházás kapcsán ritkábban esik szó arról, hogy hová kerülhet a jövőben az új erőműben majdan keletkező radioaktív hulladék. Márpedig ezt Magyarországnak az EU-s előírások értelmében saját hatáskörben kell megoldania. A rendelkezésre álló hazai tároló kapacitást folyamatosan bővíteni kell, a nagy aktivitású, illetve hosszú élettartamú radioaktív hulladék végleges elhelyezésére alkalmazható tárolót pedig még csak ezután fogják megépíteni. Lássuk, hova kerülhet majd az új paksi blokkok működése során keletkező sugárzó hulladék.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Akkora stratégiai vereséget szenvedhet hamarosan Ukrajna, hogy ezt még a háború után is érezni fogják
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.